Garanti Şartları

Garanti Şartları

GARANTİ ŞARTLARI

1) Garanti süresi, malın fatura tarihinden itibaren başlar ve 1 yıldır.

2) Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı garanti kapsamındadır.

3) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci maddesinde yer alan;

a) Ücretsiz onarımı yaptırmak.

b) Onarımı yapılmadığı takdirde yeni ürünle değiştirilmesi hakkına sahiptir.

4) Tüketicinin bu haklarından, ücretsiz onarım istemesi durumunda satıcı; işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin malın onarımını yapmakla yükümlüdür.

5) Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 20 iş gününü geçemez.

6) Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara riayet edilmemesinden doğan arızalar, garanti kapsamı dışındadır.

7) Ürünün etiketi üzerinde belirtilen çalışma geriliminden yüksek bir gerilim almadığından emin olunuz. Uyuşmazlık durumunda meydana gelebilcek arızalardan satıcı firma sorumlu tutulamaz ve arıza garanti kapsamında değerlendirilemez.

8) Ürünün barkodu, modeli ve seri numarasının zarar görmemesine dikkat ediniz. Bunların okunamaması veya yıpranmış olması durumunda, ürününüz garanti kapsamı dışına çıkacaktır.

9) Ürün, kullanım amaçları haricinde kullanılmamalıdır.

10) Ürünün üzerinde tadilat, tamir, boyama vs. yapmayınız veya herhangi bir fiziksel müdahalede bulunmayınız. Bu işlem sonucu maddi hasar oluşabileceği gibi, ürün garantisi de geçersiz sayılacaktır.

11) Elektrik arızaları veya kullanıcının kullanım hatalarından doğan arızalar (elektrik kesilmesi, voltaj dalgalanması , ürüne ait olmayan aksesuar takılması yada kullanılması zorunlu olan aksesuarların kullanılmaması vb.), cihazın dış yüzeyinde oluşan kırık, çizik vb. nedenlerden meydana gelen arızalar, tozlu, rutubetli, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılma sebebiyle oluşan arızalar, sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalar da garanti kapsamı dışındadır.

12) Ürün, Alıcıya faturalı teslim edilmektedir. Alıcı yukarıdaki işlemleri yaptırabilmesi için ürün faturasını 2 (İki) yıl saklamakla yükümlüdür. Faturası bulunmayan ürünler için Değişim, İade, tanir ve Vs. tamamen satıcının  insiyatifinde bulunmaktadır. Alıcı faturası bulunmayan ürünler için yukarıda sayılan hiç bir hakkı Satıcıdan  talep edemez. 

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kabul Et
,